Reumatoidalne zapalenie stawów – dieta i rehabilitacja

Październik 17, 2012 § Dodaj komentarz

Reumatoidalne zapalenie stawów, inaczej określane mianem gościec przewlekle postępujący. Jest to choroba zaliczana do grupy schorzeń reumatologicznych. Ma podłoże autoimmunologiczne. Dla określenia tej choroby potocznie, jednak dość często używa się skrótu rzs.

Podstawowe przejawy reumatoidalnego zapalenia stawów to symetryczne zapalenie stawów.

Fundamentalne zabiegi lecznicze w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów to leczenie farmakologiczne. Choremu na rzs podaje się środki modyfikujące przebieg choroby (te są najważniejsze) jak też środki przeciwzapalne i przeciwbólowe (w sposób szczególny niesteroidowe leki przeciwzapalne), które mają na celu obniżenie dolegliwości powiązanych z przebiegiem schorzenia i podwyższenie standardu funkcjonowania pacjenta.

Niezmiernie ważna w przebiegu leczenia rzs jest odpowiednia reumatoidalne zapalenie stawów dieta. Pisze się, że wyjątkowo wskazanym jej elementem są kwasy tłuszczowe omega-3. Tego rodzaju reumatoidalne zapalenie stawów dieta wywołuje korzyści w formie zmniejszenia sztywności porannej oraz bólów stawowych. Niewątpliwie znaczy to podniesienie komfortu funkcjonowania codziennego chorego na rzs. Nie można jednakże zapominać, że reumatoidalne zapalenie stawów dieta to jednakowoż przede wszystkim łagodzenie objawów (leczenie objawowe) i nie może zastąpić podstawowych zabiegów leczniczych.

Innym istotnym pierwiastkiem leczenia rzs jest reumatoidalne zapalenie stawów rehabilitacja. Można wymienić w ramach tej kategorii – reumatoidalne zapalenie stawów rehabilitacja – kinezynoterapię oraz krioterapię.

Reklamy

Tagged: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Reumatoidalne zapalenie stawów – dieta i rehabilitacja at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: