Bolące zatoki

Sierpień 22, 2012 § Dodaj komentarz

Zatoki to coraz częstsza przypadłość, na którą cierpimy. Problem ten dopada coraz więcej ludzi i staje się coraz bardziej powszechny. Pojawiają się już nawet specjalne leki, które przyjmuje się szczególnie właśnie na zatoki.

 

Mogą dokuczać nam w czasie przeziębienia czy grypy, ale coraz częściej dolegają także samoistnie. Bywają niewątpliwie uciążliwe i utrudniają spokojne i efektywne funkcjonowanie. Każdy z nas z pewnością choć raz taki ból miał i cierpiał przez kilka dni na tę uciążliwość. Zatoki skutecznie uniemożliwiają pochylanie, gdyż wtedy ból ogromnie się wzmaga i zaczyna dokuczać. Gdy dolegają dłuższy czas to możemy nawet mówić o stanie przewlekłym choroby.

 

Do ich głównych objawów należą: dokuczliwy ból przy schylaniu głowy, uczucie rozbicia, niedrożność nosa, ból w miejscu zapalenia, czasami bóle głowy, uszu lub zębów. Chorobie towarzyszyć może nieduża gorączka, osłabienie, senność, brak apetytu. Objawów jest niestety dużo, co świadczy o tym jak nieprzyjemna może być to dolegliwość.

 

Zatoki można do pewnego stopnia leczyć samodzielnie, ale przydałaby się w mocniejszych objawach wizyta u lekarza. Powinniśmy spowodować niwelację obrzęku i ułatwienie wydalania wydzieliny. Należy także dążyć do usunięcia zakażenia oraz łagodzenia objawów towarzyszących – nieżytu nosa, bólu głowy, gorączki. Można to czynić domowymi sposobami, które znamy. W aptece kupimy również lekarstwa, które niwelują ból zatok, ale nie powinny być one jedynym sposobem leczenia tej dolegliwości. W bardziej intensywnych stanach możemy nawet zostać skierowani na zabieg płukania zatok.

 

Nie można z tych powodów tej dolegliwości lekceważyć. Powinniśmy zatem jej efektywnie zapobiegać, żeby potem nie cierpieć na uciążliwe dokuczliwości. Lecząc do końca wszelkie, nawet błahe zakażenia, ubierając się ciepło lecz odpowiednio do pogody (zwłaszcza zimą nie należy zapominać o czapce czy innym okryciu głowy) oraz dbając o dobry stan układu immunologicznego, możemy siebie i naszych najbliższych przed tą uciążliwą i bolesną dolegliwością skutecznie uchronić.

Reklamy

Tagged: , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Bolące zatoki at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: