Alzheimer niezauważalne początki choroby

Sierpień 18, 2012 § Dodaj komentarz

Choroba Alzheimera to postępujące schorzenie postępujące w kierunku demencji. Mianowana jest na cześć niemieckiego psychiatry i neuropatologa Aloisa Alzheimera, który jako pierwszy dokonał naukowego opisu tej jednostki chorobowej w 1906 r. Schorzenie to jest bardzo ciężkie dla bliskich osoby, która na nie cierpi, stąd również powinno się uprzednio umieć zauważyć początki choroby alzheimera, aby potrafić być w odpowiednim momencie do niej gotowym.

Dosyć często zachorowują osoby w starszym wieku na dolegliwość, którą zbadał alzheimer. Szacuje się, iż na świecie choruje na nią około 30 milionów osób, natomiast w Polsce około 200 tysięcy. Alzheimer początki występują w przede wszystkim po 65 roku życia. Zachorowalność na to schorzenie jest coraz większa wraz z wiekiem.

Zaburzenia pamięci, zmiany nastroju, zaburzenia funkcji poznawczych, zaburzenia osobowości i zachowania to pierwszorzędne objawy alzheimer początki. Objawy te nie są do końca swoiste dla choroby alzheimera, gdyż są typowe dla demencji starczej. Inaczej rzecz ujmując otępienie starcze może mieć różnowraie uwarunkowania, z czego najważniejszym jest alzheimer właśnie.

W związku z alzheimer początki powinno się pamiętać iż choroba wzmaga się z każdym miesiącem. Z upływem czasu intensywność otępienia i zniedołężenia pacjenta powiększa się. W pewnym momencie staje się on zupełnie niesamodzielny. Alzheimer jest chorobą śmiertelną. Następuję to statystycznie po upływie 6-12 lat choroby.

Chociaż choroba alzheimera jest nieuleczalna, to stosuje się w jej przebiegu różne formy jej leczenia. Dotychczas współczesna medycyna i farmacja nie są w stanie zaproponować nawet kuracji cofającej lub nawet stopującej rozój choroby. Leczenie z tego powodu ma charakter objawowy i polega na złagodzeniu objawów związanych z zaburzeniami pamięci i zdolności poznawczych.

Reklamy

Tagged: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Alzheimer niezauważalne początki choroby at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: