Pokonaj katar

Sierpień 6, 2012 § Dodaj komentarz

Katar nierzadko towarzyszy nam przy przeziębieniu lub grypie. Pojawia się także przy alergii czy innych dolegliwościach. Zwykle jednak też cierpimy na niego samoistnie bez konkretnej choroby w tle. Jeżeli trwa stosunkowo zbyt długo lub ma nieciekawy przebieg to może być bardzo dokuczliwy i męczyć nas. Może nawet całkowicie czasem wyłączyć nas z funkcjonowania na jakiś czas.

 

Należy zatem się przed nim odpowiednio strzec przez stałe i regularne podnoszenie naszej odporności i unikania styczności z osobami chorymi. Zażywajmy również regularnie witaminy, ubierajmy się odpowiednio do pogody, dbajmy o siebie i skupiajmy się na naszym zdrowiu i poświęcajmy mu coraz więcej uwagi. Szczególnie w okresie zimowym i jesiennym, kiedy wiele jest chłodnych i deszczowych dni, powinniśmy o profilaktyce pamiętać i się do niej stosować.

 

W sytuacji gdy jednak nam się to nie uda, złapiemy gdzieś tą dokuczliwą dolegliwość, to należy katar jakoś szybko przezwyciężyć, aby nie wpłynął na nasze codzienne funkcjonowanie i nie pokrzyżował podjętych wcześniej planów.

 

Na katar znajdziemy obecnie wiele skutecznych środków farmakologicznych w aptece. Rynek farmaceutyczny oferuje nam wiele środków. Możemy kupić krople do nosa czy specjalne preparaty, które ułatwią nam oddychanie w czasie kataru.

 

Warto jednak również pamiętać o sprawdzonych domowych sposobach na katar. Są one niezwykle skuteczne i mogą w szybki i prosty sposób nam udzielić pomocy – bez zbędnych kosztów i stania w kolejkach w aptece. Każdy z nas z pewnością pamięta jakiś sposób, który pokazała nam nasza mama czy babka, a który nigdy nie zawodził i rzeczywiście pomagał. Warto o nich pamiętać i często je stosować, bo są nadzwyczaj skutecznie i przydatne.

 

Katar może nas zaskoczyć, ale nie jest trudny do przezwyciężenia. Wystarczą dobrze podjęte działania, odpowiednie leczenie i w krótkim czasie będzie po kłopocie. Jeśli jednak utrzymuje się stosunkowo zbyt długo to warto się skonsultować z lekarzem, gdyż może być on oznaką czegoś poważniejszego, np. chorych zatok czy innych chorób.

Reklamy

Tagged: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Pokonaj katar at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: