Atak astmy

Sierpień 5, 2012 § Dodaj komentarz

Astma jest chorobą bardzo groźną i co przykre często spotykaną. Nie można toteż jej w żadnym przypadku lekceważyć i nie zwracać na nią po prostu naszego zainteresowania.

 

Powinna występować w mediach i życiu publicznym, aby ludzie mieli świadomość jej możliwych skutków, potrafili ją zdiagnozować i leczyć w najbardziej efektywny sposób. Może dotknąć każdego z naszego otoczenia, niezależnie od naszego wieku, płci czy budowy organizmu. Objawia się sporymi kłopotami z drożnością dróg oddechowych, dusznością, brakiem tchu.

 

Astma wcześnie zdiagnozowana umożliwia funkcjonowanie i życie codzienne bez poważniejszych uciążliwości. Nie obejdzie się jednak bez przyjmowania leków czy używania systematycznie inhalatorów. Da się jednak z nią żyć, chociaż osoby cierpiące na tą chorobę muszą być pod stałą opieką lekarza. Nie powinny również ciężko pracować fizycznie czy też uprawiać zbyt wymagających sportów, bo to mogłoby się skończyć tragicznie i spowodować pogorszenie się ogólnego stanu zdrowotnego.

 

Astma implikuje i wymaga kilku poświęceń, ale są one konieczne dla zdrowia i dobrego samopoczucia w życiu codziennym, a to jest po prostu istotniejsze niż kilka radości czy zabaw. Osoby chore nierzadko mogą mieć ataki, w których zaczynają się dusić i nie potrafią złapać tchu. Kiedy stajemy się właśnie świadkiem takiego zdarzenia to powinniśmy wówczas zachować zimną krew i udzielić pomocy takiej osobie. Możemy w łatwy sposób uchronić kogoś od niebezpiecznych komplikacji. Nie możemy zatem być obojętni i nie reagować na tego typu sytuacje. Nie można wykluczyć że kiedyś to my będziemy potrzebowali takiej pomocy lub ktoś dla nas bardzo bliski.

 

Astma nie wywołuje w społeczeństwie wielkiego przerażenia, ale mogłaby być dostrzegana przez ludzi. Jest dolegliwością istotną, która dotyka wielu pacjentów, toteż trzeba o niej jak najwięcej informować i uświadamiać społeczeństwo w tej kwestii. Dobry i szeroki dostęp do tego typu informacji i właściwy stopień świadomości społeczeństwa byłby pomocny, aby tę dolegliwość sprawniej diagnozować i dobrze leczyć, a każdy z nas będzie czuł się wtedy bezpieczniejszy.

Reklamy

Tagged: , , , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Atak astmy at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: