Przerażający rak

Lipiec 23, 2012 § Dodaj komentarz

Rak to dolegliwość coraz częstsza. Niestety zbiera potężne żniwa. Określana jest nawet dżumą XXI wieku.

 

Dotyczy coraz większej liczby ludzi, niezależnie od wieku i płci. Już nawet młodzi ludzie czy też dzieci muszą zmagać się z tą przerażającą dolegliwością. Każdy z nas zna osoby, które się z tym zmagają lub mają z tą dolegliwością jakąkolwiek styczność. Rak jest coraz bardziej częsty.

 

Jest to niestety choroba śmiertelna, która nierzadko może mieć tragiczne skutki. Z nowotworu da się jednak wyleczyć. Wiele zależy od tego jak rychło zdiagnozujemy chorobę, jaki będzie stan jej postępu, czy będzie miała charakter złośliwy czy niezłośliwy oraz jak skuteczna będzie zastosowana terapia. Im wcześniej zdiagnozujemy schorzenie tym znaczniejsza jest szansa na wyzdrowienie. Pamiętajmy więc o regularnych wizytach u specjalistów, szybkim konsultowaniu naszych dolegliwości i o badaniach kontrolnych. Może nam to nawet uratować życie, gdyż w miarę wcześnie zdiagnozujemy zagrożenie.

 

W przypadku gdy jednak kiedyś cierpieliśmy na nowotwór i wyzdrowieliśmy to może grozić nam powrót nowotworu, zatem należy stale konsultować się z onkologiem i badać pod tym kątem. Występują także tak zwane grupy ryzyka, wśród których ryzyko raka jest znacznie większe niż u pozostałych osób. Należą do nich przede wszystkim ci, których bliscy w przeszłości cierpieli lub zmarli na raka. Uwarunkowanie genetyczne więc jak widać może tutaj mieć decydujący wpływ.

 

Rak jest chorobą okropną, zazwyczaj kojarzy nam się z niepokojem i obawami. Osoba chora po prostu chce naszego wsparcia i pomocy w licznych potrzebach. Liczy na naszą stałą obecność, pozytywne słowo i wszelką pomoc, nie tylko materialną, lecz też psychiczną. Nie zapominajmy o tym w każdym przypadku i starajmy się być przy tych osobach i motywować ich do stałej walki o swoje życie oraz nie pozwalać im się nigdy podłamać w czasie terapii. Bowiem potyczka o zdrowie z każdym nowotworem może być ogromnie czasochłonna, długo trwać i bardzo trudna, więc wszelakie wsparcie pochodzące od nas się przyda i okaże się nieocenione.

Reklamy

Tagged: , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Przerażający rak at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: