Zawał serca

Maj 25, 2012 § Dodaj komentarz

Coraz powszechniejszą przyczyną zgonów wśród polskiego społeczeństwa w dzisiejszych czasach jest zawał serca. Jest to niezmiernie niepokojące, bo nierzadko obecnie zdarza się on osobom pozornie zdrowym, którym nic nie dolega i którzy są pewni swojego pozytywnego oraz poprawnego stanu zdrowia. Nic im codziennie nie doskwiera, funkcjonują normalnie bez wizyt u lekarza, lekarstw, a jak się okazuje potem nagle dzieje się coś niepokojącego.

 

Zawał serca jest bardzo groźny i bez energicznej pomocy lekarskiej może skończyć się śmiercią. Trzeba więc o nasze serce zdecydowanie dbać, prowadzić spokojny tryb życia i nie wystawiać go na jakiekolwiek niebezpieczeństwo bez powodu. Przyczyn zawału może być bardzo wiele. U każdej osoby różnie to bywa. Do głównych jednak należą: miażdżyca, niedrożność żył i naczyń krwionośnych, ogromny stres towarzyszący nam na co dzień w pracy czy z powodu problemów, siedzący tryb życia pozbawiony ruchu fizycznego, palenie, nadmierny poziom cholesterolu. Zatem jeżeli kilka z tych czynników znajduje się w naszym życiu to jesteśmy w grupie wysokiego ryzyka i w niemal każdej chwili może grozić nam zawał serca. Powinniśmy znajdować więc czas na relaks, jak najwięcej się ruszać i uprawiać jakieś sporty regularnie, ograniczyć naszą dietę, przejść na zdrowy tryb życia i rzucić papierosy. Musimy zatem jak najrychlej zmienić nasz tryb życia, by nie groził nam zawał serca.

 

Skuteczna profilaktyka jest przecież priorytetowa i powinniśmy o niej ciągle pamiętać. W mediach mnóstwo jest akcji na ten temat, by uświadamiać społeczeństwo i obniżać nam odsetek śmierci spowodowanych chorobami serca. Media i lekarze chcą uświadamiać jak najwięcej ludzi, by uchronić ich przed błędami i niepotrzebnymi chorobami, które mogą nas zabić lub zmienić nasze życia w nieodwracalny sposób.

Zawał serca to aktualnie plaga, zatem takie akcje zdecydowanie są potrzebne i wskazane. Być może wskutek nich zaczniemy o siebie bardziej dbać, spadnie nam odsetek zgonów oraz zmniejszy się zachorowalność na schorzenia serca wśród społeczeństwa.

Reklamy

Tagged: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Zawał serca at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: