Choroby układu pokarmowego

Maj 2, 2012 § Dodaj komentarz

Gastrologia to dyscyplina medycyny zajmująca się leczeniem chorób naszego rozbudowanego układu pokarmowego. W obszarze jej zainteresowań leżą takie choroby jak przełyku, żołądka, jelit oraz wątroby, trzustki i dróg żółciowych.

 

Niestety w dzisiejszych czasach nie zwracamy w ogóle uwagi na to co jemy. Funkcjonujemy w ciągłym pośpiechu i narzekamy na brak czasu. Gonimy za sukcesem zawodowym, ważnymi sprawami i innymi kwestiami. Skutkuje to potem tym, że jemy byle gdzie i byle co. Nie dbamy o zdrowe nawyki żywieniowe, stałe godziny posiłków, realizacje dziennego zapotrzebowania na składniki odżywcze. Spożywamy Fast food’y, które nie posiadają żadnej wartości odżywczej lub inne niezdrowe typy jedzenia. I właśnie to przyczynia się, że wzrasta zainteresowanie chorobami tego rodzaju i rozwija się bardzo szybko gastrologia.

 

Coraz częściej mamy poważne problemy z naszym układem pokarmowym i jego elementami. Wzrastają kolejki u lekarzy gastrologów.

 

Gdy zauważamy u siebie niepokojące objawy gastryczne, nie należy czekać. Wizyta u gastrologa nie musi wiązać się z uciążliwymi badaniami czy czymś niepokojącym lub wstydliwym. Często sam wywiad i odpowiednio dobrane środki mogą znacznie szybko podnieść stan naszego zdrowia i nam udzielić pomocy. Nie bójmy się więc wizyt u gastrologów, a wręcz dbajmy o nasz organizm w tej kategorii.

 

Gastrologia może nawet uratować nam życie. Często objawy układu pokarmowego mogą być symptomem chorób poważniejszych (np. nowotworów), zatem ich wczesne wykrycie i zdiagnozowanie może pomóc nam przezwyciężyć poważną chorobę. Nie bójmy się więc tych wizyt i nie wierzmy w stereotypy o uciążliwych badaniach i zawstydzających pytaniach. Regularne kontrole gastrologiczne umożliwiają nie tylko poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego, co znacznie poprawia standard życia, ale także ratują życie. Warto więc o tym codziennie pamiętać, a zasady zdrowego odżywiania jak najszybciej wdrożyć w życie nasze i naszej rodziny, by z pomocy gastrologa jak najrzadziej później nie trzeba było korzystać.

Reklamy

Tagged: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Choroby układu pokarmowego at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: