Miód

Kwiecień 28, 2012 § Dodaj komentarz

Bardzo lubimy miód już od naszych młodzieńczych lat i okresu dzieciństwa. Jest on słodki i lubiany przez prawie każdego z nas i wspominany z uśmiechem na ustach. W szczególności zajadają się nim najmłodsi, ale także osoby starsze z łatwością po niego sięgają i do niego powracają co jakiś czas.

 

Miód jest składnikiem licznych potraw, bo daje potrawom niepowtarzalny aromat i nadaje smak. Poza tym możemy znaleźć go w ciastach czy różnego rodzaju słodyczach. Pijemy także różnego rodzaju napoje wzbogacone miodem, które zawsze są pyszne i słodkie, a jednocześnie zapewniają niecodzienny smak i aromat. Miód jest nierzadko używany w gotowaniu i produktach spożywczych. Możemy więc spotkać go w każdym sklepie na półkach lub też nabywać go w specjalnych punktach sprzedaży przy domowych pasiekach. Także i u nas w domach trafić na niego można na półkach.

 

Nie należy jednak również zapominać o tym, że miód ma dobre właściwości lecznicze i zdrowotne. Znamy wiele domowych sposobów leczenia, w których stosowany jest powszechnie miód. Posiada on dużo przymiotów i cech, które dobrze zastosowane mogą stać się źródłem szybkiego i niedrogiego poprawienia stanu zdrowia. Dzięki niemu umiemy łatwo niwelować objawy na przykład przeziębienia czy kataru. A poza tym asystuje leczeniu słodki smak, który rzadko zdarza się przy lekach farmakologicznych zaordynowanych przez lekarza czy pochodzących z apteki. Miód także nie robi takiego spustoszenia i szkód w organizmie, jakie mogą powodować antybiotyki czy inne leki. Ponadto znacznie łatwiej skłonimy najmłodszych do zjedzenia czegoś słodkiego niż gorzkich mikstur czy tabletek.

 

Zatem miód cieszy się dużą popularnością w domowej apteczce już od wielu pokoleń, a przepisy na domowe uzdrowienia znamy z pewnością już od naszej babci czy prababki i przekazywane są z pokolenia na pokolenie w każdej rodzinie. Jest zatem on niesamowicie skuteczny i można z jego właściwości zdrowotnych korzystać w możliwych sytuacjach. Zaskutkuje to mniejszymi kosztami, słodką terapią oraz brakiem zmarnowanego czasu w kolejkach u lekarza.

Reklamy

Tagged: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Miód at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: