Poradzimy co na odleżyny i który sposób na odleżyny

Kwiecień 21, 2012 § Dodaj komentarz

Co to są odleżyny? To uszkodzenia skóry wraz z znajdującymi się pod nią tkankami, na głębokość aż do kości. Powodem odleżyn jest długi ucisk skóry i znajdujących się pod nią tkanek, co skutkuje brak tlenu i w rezultacie martwicą.

 

Odleżyny to ważny problem zdrowotny, grożący daleko idącymi komplikacjami. Z tego powodu istotna jest odpowiedź na kwestię: co na odleżyny?

Przede wszystkim w leczeniu odleżyn aplikuje się różnego rodzaju opatrunki. To podstawowy sposób na odleżyny. Takie opatrunki są przede wszystkim półprzepuszczalne, wskutek czego zapewniają efektywny przebieg gojenia ran.

Podobno istnieją domowe sposoby na odleżyny, które są nawet skuteczne. Trzeba przyznać, że ogólnie domowe sposoby leczenia są często skuteczne na równi z środkami farmacetycznymi. My jednak tego typu skutecznych sposobów na odleżyny nie znamy, toteż nie będziemy się nimi zajmować.

W przypadku bardziej zaawansowanych odleżyn, IV i V stopnia, zazwyczaj opatrunki nie są wystarczającą metodą leczenia. W tego rodzaju przypadkach zazwyczaj wskazany sposób na odleżyny to operacja chirurgiczna.

Reasumując, odpowiedź na problem co na odleżyny jest zależna w dużym stopniu od typu i zaawansowania rany odleżynowej, a także od całokształtu uwarunkowań, takich jak stan zdrowotny osoby leczonej. W związku z tym łatwej, jednoznacznej i ogólnej odpowiedzi udzielić nie sposób.

Reklamy

Tagged: , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

What’s this?

You are currently reading Poradzimy co na odleżyny i który sposób na odleżyny at Co by zdrowo żyć.

meta

%d blogerów lubi to: